Domy mobilne

Posiadamy w swojej ofercie pełne portfolio domów mobilnych kontenerowych  bądź pływających, z zastosowaniem parametrów domu pasywnego, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, fotowoltaiki oraz innowacyjnych mat grzejnych.

Wykorzystując bogate doświadczenie zdobyte w czasie wieloletnich motocyklowych podróży, realizujemy pomysł na produkcję oraz dystrybucję domów mobilnych

  • Dom / biuro z kontenerów

Jeszcze do niedawna brzmiał jak szaleństwo. To ekologiczny, szybki i nowoczesny sposób na własne mieszkanie. Domy z kontenerów (obok mikro domów, domów na wodzie i domków fińskich) powoli stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla zakupu nowego mieszkania. To nie tylko efekt wysokich cen, ale również coraz większej świadomości społecznej i zyskującego na popularności ekologicznego trybu życia

Trend na domy z kontenerów morskich rozkwitał w USA i krajach skandynawskich. Jeszcze kilka lat temu traktowany bardziej jako kaprys, tylko dla wyjątkowo zamożnych osób.

Do adaptacji najczęściej wykorzystuje się kontenery morskie ocieplone np. poliuretanem który  zapewnia energooszczędność i możliwość zachowania chłodu w lecie, a ciepła w zimie.

Domy z kontenera określane są mianem klocków LEGO, bowiem do konstrukcji bardziej fantazyjnych i większych budynków można używać kilku lub nawet kilkunastu połączonych ze sobą kontenerów. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i budżetu – możemy zamówić prosty, podstawowy projekt adaptacji pojedynczego kontenera lub coś bardziej fantazyjnego, na przykład piętrowy dom, a nawet… biurowiec! Takie rozwiązanie już istnieją.

  • Dom pływający

Możesz w nim mieszkać gdzie chcesz, niestety w Polsce tego typu nieruchomości to nadal rzadkie zjawisko, a szkoda bo ich ogromnym plusem jest  lokalizacja oraz bliskość natury. Taki dom posiada wiele atutów. Wnętrze jest przestronne i mocno futurystyczne, jego całkowita powierzchnia wynosi 80 m kw, znajduje się w nim salon,  kuchnia z jadalnią, część biurowa  oraz łazienka z jacuzzi.

Sama bryła domu jest prosta, a dzięki dużej ilości przeszkleń użytkownicy mogą codziennie cieszyć się pięknymi widokami. Dom pływający można zakupić w systemie leasingowym jako łódź.